Hydroscand podporuje výrobu polních kamen pro potřebné na Ukrajině

Hydroscand podporuje výrobu polních kamen pro potřebné na Ukrajině ve spolupráci se zaměstnanci ve švédském Väderstad. Toto úsilí pomáhá lidem ve válkou zničených oblastech udržet se v zimě v teple.

 

Hydroscand přispívá k iniciativě na výrobu a darování polních kamen potřebným na Ukrajině. Do konce roku 2023 Hydroscand podpořil výrobu 64 kamen, která byla odeslána na Ukrajinu. Charitativní iniciativa si klade za cíl poskytnout lidem ve zranitelných oblastech jednoduchý a účinný zdroj tepla a také možnost vařit a ohřívat jídlo za obtížných podmínek.

Od začátku války se Ukrajina potýká s velkými problémy v dodávkách elektřiny, kde byla elektrická síť v několika částech země zničena Ruskem. Tento nedostatek spolehlivých dodávek elektřiny znamená, že mnoho rodin a komunit mají během chladných zimních měsíců potíže zůstat v teple. Potřeba vytápění je proto naléhavá zejména pro ty, kteří žijí ve válkou zničených oblastech nebo žijí v ekonomicky slabých podmínkách.

Iniciativu k výrobě polních kamen zahájil Morgan Collin, designér ve švédském Väderstad, který vyvinul kamna s ohledem na jejich snadnou přepravu, použití a jejich odolnost v oblastech s nedostatkem zdrojů a infrastruktury. Hydroscand pokryl materiálové náklady a dobrovolníci z Väderstadu trávili svůj volný čas svařováním a montáží kamen.

My v Hydroscandu jsme velmi hrdí a vděční, že můžeme podpořit tuto iniciativu a pomoci lidem ve velmi obtížné a zranitelné situaci na Ukrajině. Toto úsilí je součástí celkové strategie udržitelnosti společnosti Hydroscand, kde společnost aktivně pracuje na integraci společenské odpovědnosti do svých obchodních aktivit. Podporou iniciativ, jako je tato, Hydroscand demonstruje svůj závazek k pozitivní změně v komunitách, kde působí.

 

 Přečtěte si více o práci společnosti Hydroscand v oblasti udržitelnosti.

Published at: 05-04-2024
© 2017 Company Name Ltd (System » Configuration » General » Design » Footer » Copyright)